AKİŞ GROUP

 

Hakkımızda

Tarihçe

Akiş Grup,Türkiye’de enerji sektörünün ilk yatırımcılarından olup, elektrik üretim faaliyetlerinin devlet tekeli altında olduğu dönemde ilk özel elektrik şirketleri Kepez Elektrik ve Çukurova Elektrik’ in de kurucu ortaklarındandır.

Çukurova Elektrik, Akiş Grup’un yatırımcı olmuş olduğu dönemde bölgesel elektrik piyasasında, iletim, dağıtım, toptan ve perakende satış gibi ticaret aktiviteleri yapma izni almış olan ilk ve tek özel firmadır.

2007 yılında kurulan Akiş Grup Enerji, doğal ve sosyal çevre odaklı anlayışıyla tamamı yenilenebilir enerji kaynaklarından oluşan bir portföye sahiptir. Güçlü finansman yapısıyla yatırımcı rolünü üstlenirken aynı zamanda EPC faaliyetleri kapsamında Türkiye’nin pekçok yerinde Güneş Santralleri projelendirme ve anahtar teslim kurulumunu gerçekleştirmiş olup yatırımcılarının güvenini kazanmıştır.

Alanında uzmanlaşmış profesyonel kadrosuyla faaliyetlerini sürdüren Akiş Grup Enerji yatırımcının ve sanayicinin hem arazi hem de çatı güneş enerji santral uygulamalarında anahtar teslim projelendirme ve kurulum hizmeti sunmaktadır.

Hedeflerimiz

Planlamasını, uygulamasını ve işletmesini yaptığımız çevreci Yenilenebilir Enerji, Gayrimenkul ve E-ticaret projelerimiz ile çevreci ve sürdürülebilir politika izleyerek ülkemizin kalkınmasına katkıda bulunmayı hedefliyoruz.

Misyonumuz

Türkiye’de orta ve büyük ölçekli yenilenebilir enerji proje ve uygulamalarını gerçekleştiren,yatırımcı memnuniyetini esas alan, dünyadaki değişimleri ve yeni teknolojileri yakından takip ederek uygulayan, çevre bilincinin ve duyarlılığının yaygınlaşmasını sağlayan yenilikçi ve öncü bir kuruluş olmaktır.

Vizyonumuz

Tecrübelerimizi ve olanaklarımızı, profesyonel takımımızın gücüyle birleştirerek kendi alanlarımızda ülkemize en verimli kuruluş olmayı hedefliyoruz. 

Değerlerimiz

Bünyemizde bulunan grup şirketlerimizle, her zaman değerlerimize bağlı olarak hizmet vermekteyiz…

Mükemmeliyetçilik

Yenilikçi Fikirler

Doğruluk

Daimi Başarı