AKİŞ GROUP

Hakkımızda

Tarihçe

Akiş Grup,Türkiye’de enerji sektörünün ilk yatırımcılarından olup, elektrik üretim faaliyetlerinin devlet tekeli altında olduğu dönemde ilk özel elektrik şirketleri Kepez Elektrik ve Çukurova Elektrik’ in de kurucu ortaklarındandır.

Çukurova Elektrik, Akiş Grup’un yatırımcı olmuş olduğu dönemde bölgesel elektrik piyasasında, iletim, dağıtım, toptan ve perakende satış gibi ticaret aktiviteleri yapma izni almış olan ilk ve tek özel firmadır.

Akiş Grup, 2007 yılında kurulan Akiş Grup Enerji ve Pazarlama Şirketi ile, sürdürülebilir ve temiz enerji uygulamaları üzerine odaklanmış olup özellikle güneş ve rüzgâr enerjisinden elektrik enerjisi üreten sistemlerin Türkiye’de yaygınlaşmasına önayak olmayı hedeflemektedir.

2013 yılında yayımlanan Lisanssız Elektrik Yönetmeliği’ne göre de firmamız lisanssız enerji alanında EPC (Mühendislik –Satınalma-Kurulum) faaliyetlerine hız vermiştir.

Neler Yaparız ?

Planlamasını,uygulamasını ve işletmesini yaptığımız çevreci olan Yenilenebilir Enerji,Gayrimenkul ve E-ticaret projelerimiz ile halkın refah seviyesini yükseltmeyi  ve ülkeminizin kalkınmasına katkıda bulunmayı hedefliyoruz. 

Misyonumuz

Türkiye’de orta ve büyük ölçekli yenilenebilir enerji proje ve uygulamalarını gerçekleştiren,yatırımcı memnuniyetini esas alan, dünyadaki değişimleri ve yeni teknolojileri yakından takip ederek uygulayan, çevre bilincinin ve duyarlılığının yaygınlaşmasını sağlayan yenilikçi ve öncü bir kuruluş olmaktır.

Vizyonumuz

Tecrübelerimizi ve olanaklarımızı, profesyonel takımımızın gücüyle birleştirerek kendi alanlarımızda ülkemize en verimli kuruluş olmayı hedefliyoruz. 

Değerlerimiz

Bünyemizde bulunan grup şirketlerimizle, her zaman değerlerimize bağlı olarak hizmet vermekteyiz…

Mükemmeliyetçilik

Yenilikçi Fikirler

Doğruluk

Daimi Başarı